TECHNIKA OŚWIETLENIOWA

Technika oświetleniowa

 

Oświetlenie LED, które Państwu oferujemy idealnie nadaje się do zastosowania w halach produkcyjnych, magazynach  jak i biurach. Oferowane przez nas produkty pozwalają zaoszczędzić do 80% energii elektrycznej. Jesteśmy w stanie zaproponować klientom odpowiedni osprzęt dla ich indywidualnych potrzeb. Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją oraz serwisem pogwarancyjnym.

Oferujemy również aktualizacje projektu oświetlenia oraz profesjonalny montaż wszystkich naszych produktów przez wykwalifikowany zespół montażystów. W naszej ofercie zawsze znajdują się najnowocześniejsze rozwiązania technologii LED.  Zachęcamy do korzystania z naszych usług oraz zapraszamy do współpracy firmy zainteresowane dystrybucją wysokiej, jakości oświetlenia LED.

 

Dlaczego oświetlenie LED?

 • Energooszczędność - oświetlenie LED jest znacznie bardziej energooszczędne od wszystkich tradycyjnych źródeł światła, w tym również świetlówek kompaktowych
 • Żywotność - diody wyróżniają się znacznie większą żywotnością. Średnia żywotność oświetlenia diodowego to 30.000 godzin świecenia. Należy zwrócić uwagę, iż na żywotność oświetlenia wpływa wiele czynników, między innymi sposób zasilania poszczególnych źródeł światła
 • Współczynnik oddawania barw - oświetlenie LED charakteryzuje się znacznie lepszym współczynnikiem oddawania barw – (0.7-0.9)
 • Wytrzymałość - diody LED są znacznie bardziej wytrzymałe, m. in. na uderzenia, wstrząsy, wibracje oraz oddziaływanie otoczenia w postaci zmieniających się warunków atmosferycznych.
 • Brak wydzielania promieniowania IR
 • Brak wydzielania promieniowania UV
 • Czas włączania i wyłączania -  diody LED charakteryzują się bardzo krótkim czasem włączania i wyłączania. Czas włączania diody LED nie przekracza 100ns, a wyłączania 200ns. Przy oświetleniu tradycyjnym (lampy wyładowcze) czas włączania wynosi nawet kilka minut.
 • Brak efektu migotania - znacznie lepsza kultura pracy przy oświetleniu LED w stosunku do tradycyjnych źródeł świetlówek - np. świetlówek. Tym samym stosowanie oświetlenia LED nie męczy oczu
 • Bezpieczeństwo - znacznie większe bezpieczeństwo ze względu na zasilanie (12V / 24V - przy niektórych źródłach światła). Dodatkowo brak efektu iskrzenia, który może doprowadzić do wybuchu tradycyjnych źródeł światła, czy w konsekwencji do pożaru
 • Ochrona środowiska - znaczne ograniczenie emisji, CO2 do atmosfery. Oświetlenie LED nie zawiera metali ciężkich, tak jak to ma miejsce w tradycyjnych źródłach światła. Tym  samym ograniczenie kosztów recyklingu - oświetlenie LED przy procesie utylizacji traktuje się jak urządzenie elektroniczne

 

System sterowania oświetleniem LED DALI

System sterowania oświetleniem - DALI

Automatyczna regulacja poziomu światła

 

Postota konstrukcji i instalacji

Łatwa kofiguracja

Dwukierunkowa komunikacja

Integracja z systemami nadrzędnymi

 

Sterowanie oświetleniem - DALI

 

System sterowania oświetlenia DALI jest to to otwarty protokół, który został opisany w IEC (EN) 60929. DALI (Digital Addressable Lightning Interface) jest protokołem cyfrowo-napięciowym i może obsłużyć do 64 stateczników (opraw) na jednym obwodzie. Przy projektowaniu instalacji elektrycznej dobrze jest jednak zostawić rozsądną rezerwę i nie przekraczać 50 stateczników na jeden obwód magistrali. Protokół DALI jest protokołem napięciowym ponieważ, komunikuję się on poprzez zmianę wartości napięcia i tak stan “0″ jest w zakresie (0V-4,5V) oraz stan “1″ w zakresie (6,5V – 16V) dlatego przy tworzeniu projektu instalacji elektrycznej należy dobrać tak przewód by spadki na magistrali DALI nie przekraczały 2V. Stosując się tej zasady unikniemy niepotrzebnych zakłóceń.

 

 • Automatyczna regulacja poziomu światła w zależności od ilości światła dziennego.

Podczas tworzenia projektu instalacji elektrycznej w budynkach czy magazynach należy zwrócić szczególną uwagę na ilość świetlików w dachu oraz maksymalne wykorzystanie światła naturalnego do oświetlania przestrzeni. Korzyści wynikające z oświetlenia dziennego przenikającego przez okna mogą zrekompensować niedogodności związane z dodatkowym ogrzewaniem pomieszczenia. Jeśli zastosujemy zaawansowany system sterowania, odpowiednio skalibrowane czujniki zlokalizowane w strefach świetlików mogą generować oszczędności ok. 45%.

 

System sterowania w halach produkcyjnych polega na umieszczeniu w świetliku czujnika natężenia światła i dostosowania od jego wskazania poszczególnych scen. Przy zastosowaniu systemu sterowania DALI będziemy mogli ustawić na poszczególnych oprawach czy mają świecić na 20% , 50% czy 80% swojej znamionowej mocy.

 

 • Automatyczna regulacja poziomu światła przez czujniki ruchu.

System sterowania sprawia, że oświetlenie jest przyciemnione, gdy nie ma ruchu w strefach alejek. Ściemnianie oszczędza energię, ale pozostawia oświetloną przestrzeń zachowując pełny komfort wizualny.

 

W wielu strefach magazynowych zajętość alejek  szacuje się na 10%. Ściemnianie do 20% mocy w tych strefach spowoduje łączne oszczędności w wysokości 80%.

 

Instalacje sterowania w halach wysokiego składowania można zrealizować poprzez użycie odpowiednich czujników

 

PUH Ardek Sp. z o.o. - Facebook PUH Ardek Sp. z o.o. - Google+

EN

DE

Copyright © 2017 PUH "Ardek" Sp. z o. o.

Realizacja: Dariusz Kuchcinski